Ücretsiz Kullan

Sıkça Sorulan Sorular

E-Dönüşüm

Evet, Kobiks'in ücretsiz e-fatura entegrasyonu sayesinde dakikalar içerisinde işlemleri tamamlayarak e-fatura kesmeye başlayabilirsiniz. 

Elbette. Kobiks ile E-Dönüşüm adımlarını dakikalar içerisinde hiçbir ücret ödemeden tamamlayabilirsiniz. Tüm aşamalarda Kobiks'in uzman ekibi sizinle iletişimde kalarak e-Fatura/e-Arşiv veya e-SMM hizmetlerine kolayca geçiş yapmanızı sağlar.

E-Fatura geçişlerinde iki tip yaklaşım vardır. İlki kanun kapsamında e-faturaya geçiş zorunluluğu olan kişiler ve kurumlardır, ikincisi is gönüllü olarak e-Fatura hizmetine geçiş yapmak isteyen gönüllülerdir. Ancak günümüzün dijital dönüşümüne uyum sağlamak isteyen firmalar için e-Faturaya geçiş bir zorunluluk haline gelmeye başlamıştır.

e-Fatura başvuru sürecini şu şekilde özetleyebiliriz: Mali mühür temin edilmesi, online başvuru formunun doldurulması, GİB üzerinden başvuru yapılması, tüm adımların tamamlanmasıyla birlikte hesap aktivasyonu. Ancak bu adımlar gözünüzü korkutmasın. Kobiks'e kayıt olarak tüm bu adımlarda Kobiks uzmanlarından yardım alabilir ve süreci kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Evet. e-Fatura sistemine geçtikten sonra e-fatura kullanıcılarına e-fatura, e-fatura kullanıcısı olmayan işletmelere ve şahıslara ise e-arşiv fatura kesebilirsiniz. 

e-Faturaya geçiş yapmamış olan kurum ve kuruluşlara e-Fatura kesmeniz mümkün değildir. Ancak siz e-Fatura mükellefiyseniz karşı tarafa e-Arşiv Fatura kesebilirsiniz. E-Arşiv Fatura farklı bir belge türü değildir. E-Fatura olmayanlara kesilen e-Fatura türüdür.

e-Faturaya geçiş yaptıktan sonraki 7. günün sonuna kadar kağıt fatura kesmeniz mümkündür. Ancak aynı işlem için e-Belge ve kağıt ortamdaki belgelerden sadece birinin düzenlenmesi gerekir.

Profesyonel Hizmetler

Kobiks şirket kuruluşunuzun tüm aşamalarında size yardımcı oluyor. Kobiks hesabınızı oluşturduktan sonra şirket türü, adresi ve faaliyeti gibi detayları doldurmanız gerekir. Talebiniz tarafımıza ulaştığı gibi Kobiks'in deneyimle ekibi size ulaşarak şirket kuruluş işlemlerinizi başlatacak ve tüm süreçte size destek olacaklardır. 

Çünkü Kobiks size sadece ücretsiz şirket kuruluş danışmanlığı sunmaz. Aynı zamanda şirketinizi kurduktan sonra ihtiyacınız olan e-fatura geçişi, ön muhasebe, gelir gider takibi ve daha birçok konuda ücretsiz hizmetler sunmaktadır.

Şirketin unvanı, ortaklık yapısı ve ortakların hisse dağılımı; ortakların kimlik fotokopileri; faaliyet, iletişim ve adres bilgilerine ihtiyacımız bulunuyor. İşyeri adresiniz size ait ise Tapu, kira ise Kira Sözleşmesini göndermeniz gereklidir. Ek olarak sabit bir ofise ihtiyacınız bulunmuyor ise sanal ofisimiz ile adres gösterebilirsiniz.

1- Mali müşavir ve muhasebeci giderleri en düşük şirket türüdür. 
2- Kuruluş maliyeti diğer şirketlere göre daha uygundur. 
3- Herhangi bir alt limit sermaye zorunluluğu yoktur. 
4- Gelire göre hesaplanan vergilendirmeye tabidir. 
5- Tek kişi veya ortaklı bir şekilde kurulabilir. 
6- Defter tasdik işlemlerinde en düşük maliyete sahip şirket türüdür. 

Online başvurunuz sonrasında 1-2 iş günü içerisinde mali müşavirlerimiz şirket kuruluş işlemlerinizi başlatacaktır. Belirlenen tarihte vergi memurunun açılış yoklaması sonrasında vergi levhanız hazırlanır ve şirketinizin kuruluşu tamamlanır. Özetlemek gerekirse Kobiks'in ücretsiz şirket kuruluşu danışmanlığı hizmeti ile oturduğunuz yerden ve prosedürlere vakit harcamadan kolayca şirket kuruluşunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kuruluş sonrası şirketinizi yönetmek için ihtiyacınız olan tüm araçlara Kobiks ile ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz. Ücretsiz ön muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv, gelir gider takibi, nakit akışı yönetimi, cari hesap takibi gibi finansal yönetim araçlarını kullanabilirsiniz. Hem de hiçbir ücret ödemeden!

Evet. Eğer şirketiniz için sabit bir ofise ihtiyacınız bulunmuyor ise sanal ofisimiz ile adres gösterebilirsiniz.

Fiyatlandırma

Elbette. Temel paketimizi ücretsiz olarak kullanabilir, şirket kuruluşunuz süresince ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden ve fatura yönetimi, gelir gider takibi, nakit akışı yönetimi gibi özelliklerden ücretsiz faydalanabilirsiniz. 

Daha iyisini yapıyoruz. Kobiks'in tüm özelliklerini deneyimleyebilmeniz için 30 gün ücret talep etmiyoruz, kayıt esnasında kart bilgilerinizi talep etmiyoruz.

Uygunluk

Toptancılar / distribütörler en iyi hizmet verdiğimiz müşterilerdir. Çoklu Depo, fiyat listeleri, ödeme koşulları veya Özel B2B e-Ticaret Portalı, Ürün Kataloğu ve Satış Siparişi Uygulaması gibi özellikler toptancı / distribütörler için mükemmel bir takım oluşturmaktadır.

Toptan satış söz konusu olduğunda, fiyatların her bir tedarikçi ve müşteri ile ayrı ayrı müzakere edildiğini biliyoruz; bu nedenle, farklı tedarikçilere ve müşterilere belirli fiyatları ve indirimleri atamanızı kolaylaştırıyoruz.

Üstelik, Özel B2B e-Ticaret Portalı, müşterilerinizin yalnızca atanmış fiyatlara giriş yapabilmelerine, bunları görmelerine ve atanmış lokasyonlardan doğrudan ürünleri satın almalarına olanak tanır. Hesap çizelgeleri herhangi bir resmi kayıt izi bırakmadan verileri değiştirmenize izin verdiği için kötü stok yönetimi alışkanlıkları doğurur.

Kesinlikle. Kobiks, en iyi hangi ürünün satıldığını görmenizi, birden fazla satış kanalını satışlara göre otomatik olarak ayarlanan bir ana envantere bağlamanızı ve karşılaştırma için tüm kanallarda satış raporları oluşturmanızı sağlar.

E-Ticaret platformlarınızı Kobiks'e entegre ederek, satış siparişleri için gerçekleşen işlemi de tamamlayabilirsiniz.

Evet! Bir perakendeciyseniz, Kobiks, mağaza ve fatura yönetimi yapmanıza imkan vermekle birlikte önde gelen pazaryeri ve e-ticaret platformları ile entegre olmanızı sağlar ve müşterilerine çevrimiçi satış yapmanıza yardımcı olur!

Şu anda değil. İmalat döngüsü için gerekli olan ürün reçetelerini takip eden modül Kobiks'te hazır değil. Bu işleve sahip olduğumuzda bilgilendirilmek istiyorsanız, lütfen bizimle destek@kobiks.com adresinden irt

Evet. Genellikle uluslararası ticari bir işletmenin en önemli üç yönü olan çoklu depo, farklı para birimleri ve vergi türlerini destekliyoruz. Ayrıca, uzaktaki ekiplerin aynı hesaba erişmesine 

Stok Yönetimi

Excel tabloları, kötü envanter yönetimi alışkanlıklarına sebep olur çünkü herhangi bir resmi kayıt izi bırakmadan verileri değiştirmenize izin verirler.

Bulut bazlı bir envanter yönetim sistemi sayesinde, insan hatalarını en aza indirebilirsiniz çünkü tüm veriler otomatik olarak stok yönetimi, satış, muhasebe, nakliye vb. gibi farklı işlemler arasında senkronize edilir. Tüm işlemler düzene koyulduğundan çift girişleri ortadan kaldırır. Örneğin, satış veya alış yapıldığında stok seviyeleri otomatik olarak ayarlanır, sipariş ve muhasebe kayıtları oluşturur.

Buna ek olarak, geriye dönük idari kayıtları incelemek için geçmiş işlemlere her zaman erişebilirsiniz. Ayrıca raporlarınız, izinlerini yönettiğiniz ekip bireyleri tarafından incelenebilir.

Kurumsal yazılımların satın alınması, kurulması ve bakımı oldukça maliyetlidir. Bu yazılımlar genellikle ihtiyaca göre özelleştirilebilir ve daha fazla iş sürecini düzene koyabilir, ancak küçük-orta ölçekli işletmeler için çok karmaşık ve maliyetlidir.

Bulut yazılımlar, teknolojik ilerlemeler ve yeni iş modelleri ile, küçük ve orta ölçekli işletmelere, uygun maliyetli aylık ücretlerle (kullandığın kadar öde veya kullandıkça öde seçenekleri sunarak) özel çözümlere izin verir. Bu çözümler, iş büyüdükçe ölçeklenebilir ve istenildiği zaman yükseltebilir.

Kobiks, bulutta (internet üzerinden) çalıştığı için, kurum içi kurulum gerektirmez ve akıcı bir çözüm sunan buluttaki diğer yazılımlar ile çoklu entegrasyona izin verir.

Kobiks, çok daha iyi tasarım ve kullanıcı deneyimi, ve dolayısı ile eğitim gerekmeden (hızlı bir şekilde) kullanım kolaylığı sunar.

Çok kolay! Stok bilgilerinizi size temin edeceğimiz bir excel şablonu ile sisteme yükleyebilirsiniz. Çizelgenizde müşteri veya tedarikçi bilgilerine ilişkin bir listeye sahipseniz, bunlar için de aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Evet. Paket promosyonlar yapmak ya da yalnızca satış paketlerini bir araya getirmek istiyorsanız, satış paketinde yer alan ürünleri seçmenizde size yardımcı oluyoruz ve her satış yapıldığında, tüm bileşenlerin stokları, tanımlanan oranlara göre güncelleniyor. Bu özellik, kompozit ürünler satan toptancılar için çok kullanışlıdır.

Kobiks, değerli (altın, gümüş, vs.) veya değersiz hammadelerden oluşan, bitmiş ürünlere bağlı ürünler içinde de çalışır. Örneğin, bir pırlantalı altın bilezik veya kolye.

Evet. Birden fazla lokasyona izin verdiğimiz için, kosinye çalıştığınız, mal sevkiyat yaptığınız veya irsaliye yazdırdığınız her yere stoklar atayabilirsiniz. Kobiks'i konsinye takibi yapmak için kullanan müşterilerimiz var (örnek: Collection, Kısmet By Milka).

 Hayır ama üzerinde çalışıyoruz.

Evet. Herhangi bir siparişi geri alabilirsiniz ve Kobiks bunu arzu ettiğiniz entegre muhasebe sistemi ile senkronize eder.

Evet kullanıyoruz. Çeşitli ürün özelliklerinin takibine ilişkin kullanımlar konusunda daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Sipariş Yönetimi

Sanal mağazanızdan satış yaparsanız, Kobiks üzerinden stok ve satış verilerinizi kolayca senkronize edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Evet, Bunların hepsini yapıyoruz.

Hangi para birimlerini kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz ve biz de fiyatları otomatik olarak hesaplarız. Muhasebe kayıtları ve raporlar temel para biriminizde kalırken, müşteri fiyatları kendi döviz türlerinde kalabilir. Bütün bunlar otomatik olarak hesaplanır ve sistem tarafından dönüştürülür.

Örneğin, USD alsanız ve EURO satsanız bile, maliyet ve fatura takibi adına temel para biriminiz olan TL'ye dönüştürerek raporlayabilirsiniz. Veya küresel bir pazara satış yaparsanız, çeşitli müşterileriniz için farklı para birimlerinde farklı fiyatlar belirleyebilirsiniz.

Fiyat seviyeleri ile ilgili olarak, örneğin, bir Avrupa müşterisi için Avrupa'daki Toptan Satış Fiyatını Euro cinsinden atayabilirken, temel para biriminizi ABD Doları olarak tutabilirsiniz. Veya belirli müşteriler için varsayılan iskonto oranlarını ve ödeme koşullarını ayarlayabilirsiniz. Toplu satın alan müşteriler için de her zaman fiyat düzeylerini ayarlayabilirsiniz.

Evet. Tüm müşterilerinizi ve tedarikçilerinizi toplu olarak Kobiks'e aktarabilir veya manuel olarak kaydedebilirsiniz. Onları kategorilere ayırabilir, her biri için sipariş geçmişini görüntüleyebilir, profillerine notlar atayabilir, ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Ideasoft, Shopify, Magento ve benzeri e-ticaret platform altyapısı kullanan bir sanal mağazaya sahipseniz, sizin için Kobiks'i entegre edebiliriz.

Müşterilerimize en güncel entegrasyonları sunmaya gayret ediyoruz. Eğer arzu ettiğiniz bir entegrasyon veya eklenti var ise, lütfen talep etmekten çekinmeyin! Ayrıca desteklediğimiz entegrasyonları bu linkten görebilirsiniz.

Size özel geliştirilmiş bir çevrimiçi mağazanız varsa, mağazanızı platformumuza bağlamak ve stok yönetimi yazılımımızdan yararlanmak için yazılım programlama ara yüzünü (API) kullanabilirsiniz. Bağlandıktan sonra, tüm envanter ve satış bilgileri otomatik olarak senkronize edilecektir.

Ayrıca, Kobiks, birden fazla satış kanalını (örneğin bir Ideasoft mağazasını, bir Shopify mağazasını ve bir fiziki perakende mağazasını) bağlamanın yanı sıra, birden fazla pazaryeri mağazasını da tek bir ana kumanda tablosuna bağlamayı da desteklemektedir.

Muhasebe

Paraşüt, Bizim Hesap veya Luca'da muhasebe kayıtlarınızı tutuyorsanız, Kobiks entegrasyonumuzu stok satış ve satın alma emirlerinize ilişkin faturaları otomatik olarak bu muhasebe programlarına aktarmak için kullanabilirsiniz. Diğer bir deyişle, Kobiks ile çifte girdileri unutabilirsiniz.

Analiz ve Raporlar

Evet. Ürünlere göre gelir ve kar raporlarını sadece birkaç tıkla üretebilirsiniz.

Raporun okunması kolaydır ve ayrıca satış hacmi, satış değeri, satılan malların maliyeti, sipariş sayısı, ortalama satış değeri vb. kalemleri içeren daha ayrıntılı bir liste görüntüleyebilirsiniz.

Buna ek olarak, raporun zaman aralığını belirleyebilirsiniz ve veri doğruluğundan endişe etmenize gerek kalmaz. Sistem, insan hatalarını ortadan kaldırarak otomatik olarak güncel tutulur.

Destek

Evet. Müşterilerimizin başarılı olmasına ve işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için tüm ücretli ve ücretsiz kullanıcılara teknik destek sunuyoruz.

Kobiks ile
hemen tanışın

Üstelik e-fatura, gelir gider ve nakit akışı yönetimi ücretsiz!

Hemen kullanmaya başla